ایمنی فرودگاه کاشان

بسمه تعالی

صنعت هوانوردی  بخاطر  سرعت در جابجایی  همواره مورد  توجه بخش هایی از جامعه که وقت برای آنها بسیار پر ارزش است قرار داشته و از طرفی به دلیل هزینه  بالای حمل ونقل هوایی در بخش سرمایه گذاری و عملیات و سرعت در تمامی روند های اجرایی حمل و نقلی متکی به هوا ، که خود عاملی است بسیار متغیر این صنعت را دارای ماهیتی پرمخاطره نموده در تاریخ این صنعت رخداد حوادث وسوانح بسیاری نوشته شده است که هنوز علیرغم تحولات فناوری واستفاده از روش های پیچیده مدیریتی در امور ، شاهد رخداد وتکرار برخی از  آنها  هستیم .


 البته باید اذعان نمود که حمل و نقل هوایی نسبت به  سایر  وسایل حمل و نقلی در سطح جهان دارای رتبه عالی در ایمنی می باشد و این امر مدیون روش نوین استقرار سامانه ایمنی در ساخت و بهره برداری از وسایل  پرنده  است .  یکی  از اصول این روش درس  گرفتن از وقایع  گذشته  با  تحلیل و جلوگیری از تکرار آنها می باشد که به نام روش عکس العملی  ( Reactive) شناخته شده ، دو روش دیگر نیز در پیشگیری از رخداد های ناگوار تحت  عناوین روش پیشگیرانه و پیش بینانه که  بسیار  موثر  ولی کم هزینه تر از روش اول می باشند در کشورهایی که نسبت به استقرار سامانه  مدیریت ایمنی  اقدام  نموده اند مورد  استفاده  قرار دارد .


نکته  باریک تر از مو این که در کشورهای در حال توسعه از آن به سرعت  می گذرند و مورد کم توجهی شدید قرار دارد ،علاوه بر استقرار  مدیریت ایمنی وفرهنگ  پویای  ایمنی و الزام تعهد مدیریت  عالی  بر  ایمنی است که  فرهنگ  ایمنی در  واقع  زیر  ساخت  سامانه  مدیریت  ایمنی را تشکیل می دهد. پویاشدن  یک  سازمان در امر ایمنی دقیقا  بستگی  به  قوت و  قدرت  فرهنگ  ایمنی  در  جامعه هوانوردی آن دارد.چگونگی فراهم نمودن منابع ، برنامه ریزی سازمانی ، تدوین نقشه راه در چهارچوب زمانی وتعریف روابط سازمانی و سیستماتیک  برای  ایفای نقش عوامل موثر بر ایمنی در دستیابی به نتیجه مطلوب یعنی کاهش آمار سوانح ورخدادها ، متکی برفرهنگ ایمنی بوده که نقش غیر قابل انکاری دارد.
مدیریت ایمنی فرودگاه کاشان، مفتخر است که مطابق با استانداردهای جهانی صنعت هوانوردی وهمچنین قوانین ومقررات سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران ودر راستای منافع کشور وارج نهادن به خواست مشتریان همواره نظارت مستمر از عملکرد فرودگاه را بعمل آورده وبا پایش از فرآیندهای جاری واقدامات پیشگیرانه وهمچنین اصلاحات مورد نیاز زمینه آینده ای درخشان را با پروازهای ایمن فراهم نماید.بدیهی است پیشنهادات وگزارشات ایمنی مسافرین ، همکاران وبهره برداران محترم می تواند مدیریت ایمنی فرودگاه کاشان را درجهت ارتقا ایمنی ودستیابی به استانداردهای بین المللی کمک نماید. شایان یادآوریست که مدیریت ایمنی فرودگاه کاشان با تبعیت از قوانین سازمان هواپیمایی کشوری موفق به تدوین خط مشی مورد نیاز که موید جایگاه رفیع فرودگاه از نقطه نظر ایمنی می باشد گردیده است. خط مشی وسیاست گذاری کلان ایمنی که به تایید مدیریت فرودگاه وسازمان هواپیمایی کشوری نیز رسیده است ، سرمایه گران قدری است که افق روشنی را فرا روی مدیریت ایمنی فرودگاه کاشان قرار داده است .

اطمینان داده می شود به گزارشات شما در اسرع وقت ترتیب اثر داده خواهد شد به نحوی که ضمن حفظ امانت داری امکان اطلاع رسانی نتایج نیز وجودارد.

                                                                          

                                                                                   
برچسب ها:
فرودگاه کاشان
کاشان - کیلومتر  12 جاده نطنز
فرودگاه کاشان - KashanAirport